Ercan Akbay’dan Değirmenlere Karşı

Ercan Akbay’ın dördüncü ve son romanı Değirmenlere Karşı, 2010 Şubat ayı itibariyle kitapevi raflarında yerini aldı.

Doğan Kitap aracılığıyla okuyucularıyla buluşan roman, gerek okuyucuyla kurduğu samimi diyalog ve yalın anlatımı, gerekse öykünme ritmindeki yüksek ifade gücüyle, polisiye/ suç edebiyatı dünyasında ses getirecek yenilikler içeriyor.

Kitabın konusu:

İstanbul’un en şaşaalı caz kulübünün genç patronunun âşık olduğu caz şarkıcısı Serra ile yaşadığı yasak ilişki, kısa süre sonra bir kâbusa dönüşür. Yirmi yıl süren bu tutkulu serüven, heyecan verici bir ayin biçimini alır. Dünyadaki yaşamı bitirmeye karar vermiş olan acımasız canavarlara karşı durmak, değirmenlere karşı umutsuzca savaşmaktan başka bir şey değildir aslında…

‘Değirmenlere Karşı’, soluk soluğa okuyacağınız, merak uyandıran entrikalarla dolu şoke edici bir roman…

İlk kitabı ‘Kuraldışı Öyküler’in ‘Tales of the Weird’, ikinci romanı ‘Tilki tilki saat kaç?’ın ise ‘What time is it, Mr Wolf?’ adıyla ABD’de İngilizce olarak yayımlanan yazar, batı kuşağındaki kara-kurgu (black fiction) meraklısı kitapseverlerin de ilgisini çekmektedir.

Ercan Akbay kimdir?

Ercan Akbay 1959’da İstanbul’da doğdu. 1978’de, üniversiteye başladı ve aynı anda çalışmaya da başladı. Turizm ve elektronik sektörlerindeki iş döneminden hemen sonra bir caz kulübü işletti, çeşitli alanlarda şirketler kurdu; borsada, gayrimenkul işinde, müzik, belgesel ve bale eseri film yapımcılığında, eski film ve taş plak restorasyonunda, konser kayıtlarında, ses kayıt stüdyoculuğunda, kapak ve afiş tasarımcılığında ve buna benzer çeşitli işlerde çalıştı. Müzik, resim ve edebiyat alanlarındaki faaliyetlerini her dönem aralıksız sürdüren Ercan Akbay,1997’de aynı isimli hikâye kitabına atfen, deneysel bir albüm olan ‘Kuraldışı Öyküler’i ve aynı yıl, ilk romanı Erkekler Ağlamaz’ı yayımladı. 2007 yılında, bir TV film senaryosu olarak başladığı ‘Tilki tilki saat kaç?’ adlı romanı okuyucuyla buluştu. Değirmenlere Karşı, yazarın dördüncü kitabıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s