Cinedergi 21. Sayısı ile Yayında…

Sanal dünyanın en kapsamlı sinema dergisi Cinedergi 21. sayısıyla yayında! Cinedergi bu sayısında yine önemli ve keyifli konulara el atıyor, dosya konuları ve röportajlarıyla öne çıkıyor!

Kenan İmirzalıoğlu, İlksen Başarır, Saadet Işıl Aksoy, Engin Günaydın bu ayın röportajları… Bülent Doruker ve Abdullah Ercan ise bize sinemanın görsel efekt serüvenini Dabbe2’den yola çıkarak anlattılar.

Ejder Kapanı’yla sinemalarda farklı bir polis imajı yaratacak olan Kenan İmirzalıoğlu filmle ilgili sıcak sıcak fikirlerini Cinedergi için anlattı. ‘Polisiye film skalasında farklı bir film. Uğur Yücel yönetmenliğinde iyi bir kastı var. Çok emek harcanarak, kaliteli bir film yapmak adına, hiç bir fedakârlıktan kaçınılmamış bir proje. Bence Ejder Kapanına gelen seyirci filmden çıktıktan sonra pişman olmayacaktır,’ diyor İmirzalıoğlu Ejder Kapanı için.

Başka Dilde Aşk’ın yönetmeni İlksen Başarır ve kadın oyuncusu Saadet Işıl Aksoy iletişimin sadece ‘konuşarak kurulmayacağı’ görüşündeler ve Aksoy Issız Adam’dan sonra ‘en etkili aşk filmi’ olarak nitelendiriyor Başka Dilde Aşk’ı. Vavien’i yazan ve başrolünde oynayan Engin Günay’dın da ‘kötü rüyalarının sonucunda Vavien’i yazmaya başladığını söylüyor. Anadolu insanının saflığını bir kara komedi tarzında aktardığını da ekliyor. >>>

Bu sayının önemli dosyaları. Soul Kitchen filminden yola çıkarak yemekli fimler, dedektif filmleri, Woody Allen dosyası. Oyuncu Moritz Bleibtreu ve Vera Farmiga portre bölümünde.

Ali Ulvi Uyanık’ın görsele dayanan yeni köşesi ‘İşte o an’, Belgesel sinemanın farklı bakışı Zamanın Ruhu, Türk sinemasının nabzını tutan Sindrella ve sinema kahramanlarını farklı bir şekilde buluşturan Mesela Dedik.

Eleştiri, vizyon, pek yakında, DVD’ler, albümler, kitaplar.

Hepsi ücretsiz sinema dergisi Cinedergi’nin yeni sayısında. www.cinedergi.com, her ayın 25’inde bir sonraki ayın içeriğiyle bir tık ötenizde!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s