“Avatar” Filmi 18 Aralık’ta Vizyonda (İZLE)

Titanik, Yaratıklar ve Terminatör filmlerinin yönetmeni James Cameron’un yeni filmi “Avatar” 18 Aralık’ta Türkiye’de de vizyona girecek.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, yapımı 14 yıl süren ve “en yüksek bütçeli film” olarak adlandırılan Avatar’ın, Türkiye’de 18 şehirde, 29 salonda izleyiciyle buluşacağı kaydedildi.

Açıklamada, 3 boyutlu (3D) sinema tekniklerindeki son teknolojiyle üretilen filmin Cinebonus’larda gösteriminin yapılacağı bildirildi.

Filmin Na’vi adlı yok olmak üzere olan bir halkın yaşadığı Pandora adlı gezegende geçtiği belirtilen açıklamada, filmin konusuna ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Filmde, yarı felçli bir savaş gazisi olan Jake Sully, kendilerine özgü dilleri ve kültürü olan, barış ve doğa ile örtülü bir çevrede yaşayan Na’vi halkının arasına gönderilir. Askeri bir şirket uzaktaki bu gezegeni ve barındırdığı kaynakları incelemek üzere Avatar adlı bir program oluşturmuştur. Bu program ile insanlar genetik mühendislik sonucu yarı insan, yarı Na’vi haline getirilir ve misyoner olarak Pandora’ya gönderilirler. Botanist Dr Grace Augustine (Sigourney Weaver) ile programa gönüllü olarak katılmış Jake’in bedenlerinin Avatar’ı yaratılacak ve böylece Jake’e de felç olmuş bedenini başka bir formda kullanma şansı verilmiş olacaktır. Na’vi halkından Prenses Neytiri ile tanışan Jake, kendisini Pandora’ya gönderen tehlikeden bu halkı savunurken bulur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s