"Zeitgeist" İnsanlar artık uyanıyor!

Zeitgeist, the Movie 2007 yılı yapımı, din, para ve banka ile 9/11 olayını anlatan bir belgeseldir.

Belgeselin devam olan Zeitgeist: Addendum ise yeni teknoloji temelli sosyal sistemi ve Jacque Fresco’ nun fikirlerini ve Venüs Projesini anlatır.

Yayımı

Zeitgeist, the Movie ilk defa 18 Haziran 2007 tarihinde  zeitgeistmovie.com üzerinden yayınlandı. Ancak beta versiyonu 6 Haziran’ dan beri Google Video aracılığı ile seyredilebiliyordu. Bu süreç içinde Google video’ nun en çok izlenen filmi oldu. Video 24 ayrı dile çevrilerek yayınlandı.


Zeitgeist, (Zamanın Ruhu)

Son derece tartışmalı bir belgesel olup 3 kısma ayrılmıştır, Birincisi din kurumunun güvenini sorgulamak için bilgi üretmek, Hristiyanlığın bazı diğer dini figürlerle olan benzerliklerini göstermektedir. 2. bölüm 11 Eylül olayları hakkında bizlere anlatılan problemleri ve yazarların 11 Eylül olaylarından kimlerin sorumlu olduğunu gösteren iddialarını içermektedir. 3.bölüm bankaların tek bir “Dünya bankası” oluşturma teorilerini kapsamaktadır.

2.Belgesel Özeti(Zeitgeist Addendum);

2. Belgesel 4 bölüme ayrılmıştır. 1. Bölüm şuanda geçerliliğini koruyan parasal sistem ve çöküşünü iddialarını anlatmaktadır. 2. bölüm 1. bölümün devamı olarak John Perkins isimli eski ajan kendini ekonomik hit-man olarak tanımlayan kişiyle röportaj olarak geçiyor. 3. bölüm Jacque Fresco tarafından üretilmiş Venus Project hakkında bilgiler veriyor. 4. ve son bölüm doğa kanunları ile iç içe yaşamanın insanlar için ne anlama geldiğini araştırıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s