25 yıllık dostluğun Siyah Beyaz hikayesi

Ankara’nın en eski özel sanat galerisi olan Siyah Beyaz’ın hikayesi Nejat İşler, Tuncel Kurtiz, Erkan Can, Şevval Sam ve daha bir çok ünlünün buluştuğu bir kadroyla sinemaya çekiliyor.

Ankara Sinema Derneği Başkanı Ahmet Boyacıoğlu ilk uzun metraj filminde Ankara’nın 25 yıllık sanat galerisi Siyah Beyaz’ın ve orada kurulan dostlukların hikayesini anlatıyor. Bir ilk film olarak niçin Siyah Beyaz’ı çektiğini sorduğumuz Boyacıoğlu 1986’dan beri kendisinin de müdavimi olduğu Siyah Beyaz’ın zamana karşı duruşundan etkilendiğini, burada yolları kesişen insanların 30’lu, 40’lı, hatta 50’li yaşlarında birlikteliklerini devam ettirdiklerini söyledi. Boyacıoğlu, Siyah Beyaz’ın gerçek sahibi Faruk Sade’yi Taner Birsel’in canlandırdığını, yapımın neredeyse belgesel gibi bir tadı olduğunu, karakterlerin gerçek ama yaşananların bazılarının kurgu olduğunu belirtti.
Tuncel Kurtiz, Erkan Can, Nejat İşler, Şevval Sam, Taner Birsel ve Derya Alabora gibi birbirinden ünlü isimlerin buluştuğu kadronun nasıl oluşturulduğunu sorduğumuzda ise Boyacıoğlu şöyle dedi: “İlk başta sadece Tuncel Kurtiz vardı. Sonra bütün isimler bir araya geldi. Hani derler ya bazı işler kendi şanslarıyla yol alır, Siyah Beyaz da böyle başladı. Kadroda aramıza en son Derya Alabora katıldı. Filmin çekimleri birkaç hafta sonra bitecek, 2010 yılının başlarında da vizyona girecek filmimiz.”
Filmin kadrosuna katılan son isim olan Derya Alabora ise böyle bir projede olmaktan çok mutlu olduğunu belirtip “Türk sinemasında bu tür filmler bulmak zor, insan ilişkileri ve dostluklar üzerine bir film Siyah Beyaz” dedi. Gerçek mekana bir kaç kere gittiğini söyleyen Alabora, “Duvarlarda ışıklandırılmış resimler ve samimi havasıyla gerçekten farklı bir yer Siyah Beyaz. Filmimizin yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu’nun da anıları var burada. Duyguların ön planda olacağı bir filmde yer almaktan mutluyum” diyerek sözlerini tamamladı.

Filmin Konusu:

Fırtınalı bir hayat yaşamış ama 70 yaşına gelmesine karşın hala durulmamış, ideallerine bağlı bir ressam (Tuncel Kurtiz); kalp krizi geçirdikten sonra işini bırakan, sümüklü böcek besleyip sakin bir yaşam sürmeye çalışan bir avukat (Erkan Can); mesleğini yapmaktan sıkılmış, üstüne bir de karısı tarafından terk edilmiş bir doktor (Nejat İşler); hayata karşı tek başına direnen, yalnızlığı bir yaşam tarzı haline getirmiş bir iş kadını (Şevval Sam), barın sahibiyse kimseye taviz vermeyen, sinirli, alıngan ama dünya tatlısı bir insan olan Faruk (Taner Birsel). Bütün bu insanların buluştuğu ve dostluklarının yaşandığı yer olan Siyah Beyaz’ın sıcak hikayesi filmin konusu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s