Bir şok da Diablo 3'den!

SatarCraft 2’den sonra Diablo 3’den de şok haber: Blizzard beklenen oyunları kırpmaya devam ediyor.

Birkaç gün önce Blizzard, Starcraft fanlarının rahatsız edecek bir duyuru yaptı ve gerçek zamanları strateji umudunun ağ modu olmadan sunulacağını açıkladı. Şimdiyse oyun geliştiricisi aynı durumun Diablo 3 için de geçerli olacağını bildirdiler.Aynı Starcraft 2’de olduğu gibi Diablo 3’te de sadece internet üzerinden Blizzard sunucusu Battle.net’e bağlanıp çoklu oyuncu savaşları yapılabilecek. Sebep olarak her şeyden önce korsan kopyacılara karşı duyulan korku gösteriliyor.

Diablo’da geleneksel olarak çoklu oyuncu savaşları yerel ağdan ziyade internet üzerinden gerçekleştirildiği için Blizzard’ın bu duyurusunun büyük çapta tepkiye neden olmayacağı düşünülüyor. Fakat Starcraft 2’de durum tamamen farklı: Selef sürüm şu ana kadar her LAN partisinde ve eSport turnuvasında yer aldığı için Blizzard, oyun fanatiklerinin bulunduğu forumlarda sertçe eleştirildi. Uygun bir  LAN seçeneği dilekçesi şu ana kadar yaklaşık 40.000 kez imzalanmış.

Reklamlar

One response to “Bir şok da Diablo 3'den!

  1. Şu iki oyun bir çıksaydı artık. Beklemekten bıktım. Ağ modu da o kadar önemli değil benim için. Oyunların kendisi yeter.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s