Kullanmaktan Zevk Alacağınız 17 Web Uygulaması

Bugün, günlük yaşantınızda kullanmaktan büyük ihtimalle zevk alacağınız 17 Web uygulamasını listeleyeceğiz. İster bir tasarımcı, geliştirici, ofis çalışanı, yönetici, asistan, öğrenci ya da ev kullanıcısı olun, bu uygulamalar pek çoğunuz için size yardımcı olacaktır. Uygulamalarımızı seçerken herkes için ilgi çekici bir özelliği olmasına da dikkat etmeye çalıştık. Bunların pek çoğu henüz pek çoğunuz tarafından bilinmese de özellikle özellikleri açısından oldukça başarılıdırlar. Siz de uygulamalara bir göz atın ve düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşın.

1. TweetLater

TweetLater
TweetLater

TweetLater sayesinde tüm Twitter hesaplarınız için gelecekte göndereceğiniz Tweetleri önceden hazırlayabilirsiniz. Twitter akışınızı düzenli olarak etkin tutmak için bu uygulamayı kullanın ve bilgisayarınız başında olmadığınızda bile Tweetlemeye devam edin. Ya da sadece kişisel hatırlatıcınız olarak kullanın.

2. Screencast-O-Matic

Screencast-O-Matic
Screencast-O-Matic

Screencast-O-Matic ücretsiz bir uygulama olup ekranınız üzerindeki görüntülerin yer aldığı video kayıtları yapabilmenizi sağlar. Sisteminize herhangi bir yazılım yüklemenize gerek kalmadan doğrudan tarayıcınız üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirebilir, ardından Screencast-O-Matic sunucuları üzerinde ücretsiz bir şekilde barındırabilirsiniz.

3. Site-Perf

Site-Perf
Site-Perf

Site-Perf.com sayesinde sitenizin yüklenme hızına dair tutarlı, gerçekçi ve yardımcı veriler toplayabilirsiniz. Betik, gerçek bir tarayıcı gibi davranarak, tüm görselleri, CSS, JS ve diğer dosyaları, tıpkı sıradan bir kullanıcının gördüğü gibi indirerek ilgili verileri toplar.

4. TextReminders

TextReminders
TextReminders

TextReminders.net, arkadaşlarınıza ücretsiz kısa mesajlar (SMS) göndermenizi sağlayan bir uygulama. Uygulamanın sunduğu formu kullanarak arkadaşınıza anında bir kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bir gönderici olarak size herhangi bir ücret yansıtmasa da, alıcının operatörüne ve dünya üzerindeki konumuna göre değişmekle birlikte bir ücret yansıtabilir.

5. Letterfu

Letterfu
Letterfu

Letterfu katlanabilir mektup şablonları sunan bir uygulamadır. Dilerseniz uygulamanın sunduğu şablonların yazıcınızdan çıktısını alabilir, mesajınızı yazabilir ve ardından posta ile gönderebilirsiniz. Her bir şablon için ayrı ayrı hazırlanmış yönergeleri takip ederek herhangi bir zarfa gerek kalmadan mektubunuzu katlayarak doğrudan postaya verebilirsiniz.

6. Yammer

Yammer
Yammer

“Şu anda ne üzerine çalışıyorsun?” sorusuna yanıt vererek kurumların ve organizasyonların daha üretken bir şekilde çalışmasına yardımcı olmayı hedefleyen bir uygulama. Çalışanlar bu soruya yanıt verdikçe bir bilgi akışı oluşturulmuş oluyor ve çalışanlar birbirleri ile fikir alışverişinde bulunuyor, haberler gönderiyor, sorular soruyor ve diğer kullanışlı bilgileri paylaşabiliyorlar.

7. DrawAnywhere

DrawAnywhere
DrawAnywhere

DrawAnywhere üzerinde çevrimiçi diyagramlar oluşturabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Bu web uygulaması tıpkı bir masaüstü uygulaması gibi çalışıyor ve Flash 9’un kurulu olduğu tüm tarayıcılar üzerinde çalışıyor ve bu sayede sisteminize herhangi bir yazılım kurmanız gerekmiyor. İnternet erişiminizin olduğu herhangi bir yerden erişebileceğiniz bu uygulama, pahalı herhangi bir uygulama satın almadan tüm diyagram ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor.

8. TinyMail.me

TinyMail
TinyMail

TinyMail bir spam engelleyici ve koruyucu araç olup elektronik posta adresinizi adres toplayıcı robotlardan koruyor ve Outlook Exchange, GMail ve Yahoo! istemcinizin istenmeyen posta klasörlerinin dolup taşmasının bir nebze de olsa önüne geçmenizi sağlıyor.

9. Quarkbase

Quarkbase
Quarkbase

Quarkbase, bir web sitesi hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. 30’un üzerinde veri kaynağı ve pek çok algoritma kullanarak İnternet üzerinden toplanan bilgileri, sosyal popülerlik, trafik ve alakalı kişiler gibi başlıklar altında gösterebiliyor.

10. Broong

Broong
Broong

Broong bir çevrimiçi not servisi olup herkesin oluşturduğu çoklu ortam içeriklerini görebilmenizi, onlar üzerinde arama yapabilmenizi, onları paylaşabilmenizi ve kendi notlarınızı oluşturabilmenizi sağlıyor. İnsanlar Broong uygulamasını kendi fikirlerini, videolarını ve resimlerini masaüstü ya da taşınabilir platformlar üzerinden paylaşabilmek için kullanıyor.

11. formatpixel

formatpixel
formatpixel

Kendi çevrimiçi dergilerinizi, fan dergilerini, broşürleri, katalogları, portfolyoları ve çok daha fazlasını oluşturun. Formatpixel çevrimiçi düzenleyicisini kullanarak sayfa tabanlı projelerinizi, anahat metinlerinizi oluşturabilir, kendi görsellerinizi gönderebilir ve onların görünümünü etkileşimli kılabilirsiniz.

12. pleasenotify.me

pleasenotify.me
pleasenotify.me

pleasenotify.me sade ve ücretsiz bir servis olup insanlara tamamlamaları gereken görevleri gönderebilir ve onlar tamamlandığında bilgilendirilebilirsiniz. Uygulamanın sunduğu formu kullanarak birisine elektronik posta aracılığı ile görev gönderebilirsiniz. Alıcı, eğer, ilgili görevi sizin belirleyeceğiniz tarihe kadar tamamlamazsa, hem siz hem de alıcı bu konu ile ilgili bilgilendirilecektir. Her ikiniz de, görev tamamlanana kadar günlük bazda bilgilendirileceksiniz. Bu uygulama muhtemelen bugüne kadar gördüğünüz en basit proje yönetim uygulamalarından birisi.

13. AbouThiSite

AbouThiSite
AbouThiSite

Bu web sitesi sayesinde dilediğiniz herhangi bir web sitesinin sahibi kimmiş, sunucuları neredeymiş ve eğer aynı sunucu üzerinde başka herhangi bir web sitesi var mıymış, öğrenebilirsiniz.

14. kissa.be

kissa.be
kissa.be

Birden fazla işlevi olan bu ilginç uygulama, 3 farklı özelliği tek bir web sitesi altında birleştirmeyi başarıyor. Bu servisler; URL kısaltma, elektronik posta “mailto” bağlantı koruması ve sınırlı sayıda karakter girebileceğiniz alanlarda bile daha fazla bilgi verebilmenizi sağlayabilmek.

15. SantexQ

SantexQ
SantexQ

SantexQ, ya da kısa adıyla “Q” kurumlara yardımcı olmak için oluşturulmuş zaman ve görev yönetim uygulamasıdır. Özellikle ekiplerin verimliliğini arttırmak için oluşturulmuş bu uygulama, işlem raporları, sınırlı zamanlar ve bütçeler gibi her bir projenin anahtar unsurlarını yönetebilmenizi sağlıyor.

16. anyvite

anyvite
anyvite

anyvite arkadaşlarınızla birlikte plan yapmak için kullanabileceğiniz ve tüm karmaşık özelliklerden arınmış bir platformu sunuyor.

17. Zapproved

Zapproved
Zapproved

Zapproved sade ve hızlı çalışan bir web uygulaması oluo, kararlarınızı daha kısa sürede verebilmenizi sağlıyor.

Web Araçları İle İlgili Yazdığım Diğer Yazılar
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s