Herşey İçin Tek Bir Çevrimiçi Depolama Alanı

Dosyalarınızı, RSS beslemelerinizi, adreslerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, adres defterinizi ve notlarınızı depolamak ve paylaşmak için kaç adet farklı web sitesi kullanıyorsunuz? Bu görevleri yerine getirebilmek için en azından bir adet çevrimiçi dosya paylaşım sitesine, besleme okuyucusuna ve web not yöneticisine ihtiyacınız olacaktır. Her şeyi İnternet üzerinden yönetmek gün geçtikçe karmaşık hale geliyor, öyle değil mi?

Hordit adındaki çevrimiçi depolama sitesinin amacı İnternet üzerindeki hayatınızı kolaylaştırmayı hedefleyen diğer bir servis. Site tüm bu farklı görevleri tek bir çatı altında ve ücretsiz olarak yönetebilmenizi amaçlıyor. İster kısa notlar olsun, isterseniz büyük boyutlu dosyalar, beslemeler ya da videolar, Hordit tüm bunlar için size bir çözüm sunuyor.

Hordit Ekran Görüntüsü
Hordit Ekran Görüntüsü

Fikir gerçekten zekice ve tek başına dosya paylaşım desteği bile servise bir göz atmayı değer kılıyor. Eğer Hordit sitesini denerseniz, “Look Later” klasörü altında İnternet üzerinde daha sonra incelemek üzere depoladığınız web sitelerinin yer alması için kullanılabilecek bir klasörün var olduğunu göreceksiniz. Bunun yanısıra “Daily Reed” bölümü altında RSS beslemelerini ve gündelik olarak ziyaret ettiğiniz web sitelerini depolayabilecek, “Research Assistant” bölümü altındasn da beslemelerinizi kategorilendirebilecek ve sizin için önem derecelerine göre sınıflandırabileceksiniz.

Hordit’in kötü yanı ise pek çoğumuzun yukarıda adı geçen her bir görev için ayrı servisleri “severek” kullanmamız ve genellikle kullanıcıların bu tip görevler için farklı uygulamaları kullanmakta bir sakınca görmemeleri. Bu sebeple bu tip görevlerin tek bir çatı altında toplanmasına yönelik girişimler için öncelikle sunulan servisin kullanıcıların önceki alışkanlıklarını değiştirebilecek düzeyde iyi olması gerekiyor ki bu durum, en azından kısa sürede mümkün görünmüyor.

Eğer Hordit, bağlantılarımı, beslemelerimi ve dosyalarımı sitelerine çok az çaba harcayarak ya da hiç çaba harcamadan aktarabilmemi sağlarsa, o zaman bu servisi kullanırım ancak şimdilik, kullanıcılar, ilgili site üzerinden Firefox ve Internet Explorer için ayrı ayrı sunulan araç çubuklarını indirerek verilerini depolamaya başlayabilirler. Henüz beta olarak sunulan Hordit’in önümüzdeki dönemde özellikle farklı servislerdeki bilginin Hordit üzerine aktarılabilmesini kolaylaştıracak araçlar sunmasını bekliyorum.

Çevrimiçi depolama alanları hakkında ne düşünüyorsunuz? Hordit’i kullandıysanız ilk izlenimleriniz neler oldu? Yorumlarınızla paylaşın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s